👤

450 tickets are sold for a concert balcony seats for $35 each and orchestra seats for $25 each. if the total box office take is $13000 ,how many of each kind of ticket were sold​

Sagot :

Answer:

1800

Step-by-step explanation:

450+35=485+25=500+1300=1800