Learning Task 3: Solve the following problems. Write your solutions and your answers in your notebook. 1. School lunches cost PHP 135.50 per week. About how much would 15.5 weeks of lunches cost? Plan: What is asked? What are given? Understand: What operation is to be used? Solve: Show your solution
please help me po
