Directions: Solve the following problems. 1. Mang Rudy's jeepney uses 80 liters of gasoline in a week at Php 65 per liter. How much did Mang Rudy spend on gasoline in 4 weeks? Answer: 2. A group of tourists rented 3 cottages at Php 1 275 each and rented 6 extra beds at Php 475 each. How much more the tourists paid for the cottages than the beds? Answer: