👤

D) Buying price
A. Mark up
B. Food cost
C. Selling price
Jhat do you call the amount you pay for the product you bought?
A. Peso markup
B. Percentage markup
C. Purchase cost
What do you call the number of pieces produced in a recipe?
D. Net Cost​