👤

Directions. Solve the given word problem Show your solution (2 points each)
9-10. Ana bought a ribbon for their school project which cost P 125 73. She divided the amount equally
among herself and her 2 other groupmates. How much will be the share of each member of the group


please answer it i need it now:((((​