👤

ACTIVITY 3
List at least 5 products available at home. How much is the cost of production of each product? Show the solution
​


Sagot :

Answer:

10 Products Available at Home

  • Sheets.
  • Dishwasher Detergent.
  • Air Fresheners.
  • Paper Towels.
  • Toilet Paper.
  • Bath Towels.
  • Paint.
  • Light Bulbs. CFLs are more expensive than traditional incandescent bulbs, yes. But they'll last longer.