👤

Richard earns P32,500.00 a year he speands P5,200.00 of his salary on rent. what percent spend on rent a year?​

Sagot :

Answer:

6.25%

Step-by-step explanation:

32,500/5,200 = 6.25

6.25 x 5,200 = 32,500

Answer:

16%

Step-by-step explanation:

because 32,500.00-5,200=27,500